Ako si zariadiť kúpeľňu, aby vám v nej nič nechýbalo

27.09.2021

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Poradíme vám, na čo nezabudnúť pri jeho zariaďovaní. 

Kvalita materiálu je na prvom mieste 

Pri zariaďovaní kúpeľne dbajte predovšetkým na kvalitu. Investícia do kúpeľňového nábytku bude vyššia, ale oplatí sa. Precízne spracované materiály odolávajú vlhkosti a častému používaniu. Vydržia vám dlhé roky a stále budú vašu kúpeľňu spríjemňovať. 

Vysokokvalitné dlaždice

Dobre zariadená kúpeľňa nie sú len skrinky a mäkké uteráky. Všetko sa začína pri dlaždiciach. Na čo by ste si mali dávať pozor pri ich výbere? Sledujte tri vizuálne parametre. Obklady aj dlažby musia mať dekoráciu s vysokým rozlíšením tlače. Okraje by mali byť veľmi presne orezané. Pozornosť venujte aj hladkosti povrchu a glazúre.

Veľkosť dlaždíc 

V súčasnosti sú v móde veľké a tenké dlaždice s minimálnymi škárami. Ak si neželáte dlaždice, vyberte si betónovú stierku. Nemá žiadne spoje, ktoré by zachytávali nečistoty, a ušetrí vám čas pri čistení. Chcete obkladačky, ale nepáčia sa vám výrazné škáry? Potom by vás mohli zaujímať takzvané rektifikované dlaždice. Ich škáry sú hlboké len 1,5 až 2 mm a kúpeľňa vďaka nim vyzerá veľmi čisto a minimalisticky. 

Kúpeľňový nábytok 

Vaša kúpeľňa by mala byť nielen krásna, ale predovšetkým praktická. Pri výbere nábytku sa uistite, že má dostatok úložného priestoru. Všetko, čo nepotrebujete, schovajte na viditeľnom mieste. Môže ísť o uteráky, kozmetiku alebo čistiace prostriedky. 

Kúpeľňová zostava AUSTIN WHITE

Kúpeľňová zostava AUSTIN WHITE 

Skrinka pod umývadlo je veľmi praktický nástroj. Oceníte ho najmä v malých kúpeľniach. Umožňuje maximálne využiť priestor v miestnosti a mať všetko potrebné po ruke. Závesné skrinky umiestnite vedľa umývadla. Sú vzdušné a veľmi ľahko sa pod nimi vytiera. Ak máte v kúpeľni dostatok miesta, kúpte si vysokú skrinku. Môžete do nej umiestniť veci ako kôš na bielizeň alebo uteráky. 

Kúpeľňové súpravy

Okrem kúpeľňových skriniek si môžete do kúpeľne zaobstarať aj kúpeľňové zostavy. Aký je medzi nimi rozdiel? Kúpeľňová súprava ponúka kompletné vybavenie kúpeľne. Okrem toho sú všetky diely v jednom dizajne. Miestnosť tak pôsobí elegantne a úhľadne. Do moderného interiéru sa hodí exotické drevo, mramor alebo kov. Do rustikálnych kúpeľní sa hodí borovicové drevo a do minimalistickej kúpeľne umiestnite napríklad bambus.  

Zrkadlá

Zrkadlo je nezabudnuteľný dizajnový doplnok. Kvalitné zrkadlo by malo byť vyrobené z kvalitného skla a pevných rámov. Môžu byť napríklad drevené, kovové, mramorové alebo bambusové. Praktické sú aj zrkadlá LED. Ich svetlo oceníte pri líčení a starostlivosti o pleť. Ak nemáte v kúpeľni dostatok miesta, zaobstarajte si skrinku so zrkadlom. Získate tak napríklad miesto na uloženie každodenných potrieb. 

Zrkadlo Evo

Zrkadlo Evo

Príslušenstvo 

Pri zariaďovaní kúpeľne nezabudnite na doplnky. Patrí k nim mäkká podložka pred vaňou alebo sprchou, sada uterákov, žínka, župan alebo papuče. Prispôsobte nábytok obkladom a obkladom stien. Kvety vyzerajú veľmi dobre aj v kúpeľni.