Ako vybrať nábytok do kúpeľne?

16.10.2019

Kúpeľňa je síce miestom, kde sa príliš nezdržujeme, na druhú stranu si v nej ale občas chceme dať relax v podobe horúcej sprchy alebo vane plnej peny do kúpeľa. Málokedy býva táto miestnosť dostatočne priestranná, aj keď sa nájdu aj výnimky. Práve preto je dôležité si ju zariadiť prakticky a súčasne z nej vytvoriť útulný priestor.

Ak si chcete kúpeľňu efektívne zariadiť, usilujte sa, aby čas strávený v tejto miestnosti bol nielen nutnou zastávkou pred odchodom z domu, ale aj príjemným miestom, ktoré vás nabije novou energiou. K tomu nám samozrejme pomôže vhodný výber kúpeľňového nábytku, ktorý priestor zútulnia a súčasne poslúži ako úschova na všetky potrebné veci. Či už sa jedná o pracie a čistiace prostriedky, prípravky na hygienu, dekoratívnu kozmetiku, uteráky, fén a ďalšie doplnky, všetko sa vám do skriniek musia vojsť. V každej kúpeľni je nutné mať aj skrinku so zrkadlom a vhodné osvetlenie. Preto skrine a skrinky do kúpeľne vyberajte naozaj starostlivo.

Skrinky pod umývadlo

Umývadlové skrinky neslúžia len ako podstavec na uchytenie umývadiel. Ich vnútorný priestor v kúpeľni používame na uskladnenie všetkých možných nevyhnutnosťou, ktoré podstupujeme pri každodennej hygiene. Ak ste obmedzení priestorom svoje miniatúrne kúpeľne, môžete si vybrať malú alebo rohovú skrinku určenú len pre jedno umývadlo. Ak máte k dispozícii kúpeľňou väčších rozmerov, môžete si vybrať skrinku vhodnú hneď pre dve umývadlá, ktorá využijú hlavne väčšie rodiny. Možností je priamo skrinka s vstavaným umývadlom. K typu skrinky potom môžete zladiť i ostatné kúpeľňový nábytok.

Kúpeľňový nábytok a zostavy

Ak si vyberiete jednotlivé kúpeľňové skrinky, môžete sa rozhodnúť aj pre kúpeľňové zostavy a zaobstarať si niektorú z nich. Výhodou je, že si k nim môžete doplniť a pristaviť aj ďalšie prídavné skrinky a tým získate ďalší úložný priestor navyše. Prídavné skrinky môžu stáť na zemi alebo byť zavesené priamo na stene. To oceníte najmä pri upratovaní. Pod skrinkami potom veľmi ľahko vytrite doslova jedným ťahom. Pokiaľ ste ale majiteľovi panelového domu, kde kúpeľňu tvoria bytové jadrá, možno budete mať so zavesením skriniek problém.

 
Koupelnová sestava MORONI

11 187 Kč 14 550 Kč

 
 
 
 
Koupelnová sestava ASMARA

20 406 Kč 27 126 Kč

 
 
Koupelnová sestava AUSTIN ANTRACIT

13 339 Kč 18 165 Kč

Vybavenie kúpeľne

Ďalším praktickým kúskom môže byť aj závesná skrinka, polička alebo regál, ktorý môže poslúžiť k uloženiu kúpeľňových prípravkov a potrieb, uterákov, ale aj detských hračiek do vody. V malých priestoroch je potrebné využiť každé voľné miesto, preto sú uvedené kúsky nábytku veľmi účelné a iste si nájdu svoje využitie. Do skrinky s umývadlom zase treba ľahko ukryjete aj umývadlový sifón.

Elegantný kúpeľňový nábytok

Kúpeľňové skrinky neplní len funkciu praktickú a dôležitá je aj estetická stránka. Možno je aj pre vás jednou z priorít, podľa ktorej sa pri výbere kúpeľňového nábytku rozhodujete. Našťastie existuje naozaj nesmierne široká paleta farieb, vzorov, dizajnov a povrchov, ale aj vhodných rozmerov, vďaka ktorým doladíte svoj interiér k dokonalosti. Vysoko elegantným prvkom sú vysoké skrinky do kúpeľne, ktoré sú navyše veľmi praktické. Pri rozmiestnenie nábytku dbajte na to, aby ste mali všetko pekne po ruke.

Zrkadlá v kúpeľniach

Zrkadlá doplnená úložným priestorom plní v našich v kúpeľniach dôležitú funkciu. Nielenže splní svoj účel a my sa vďaka nemu môžeme upraviť, ale súčasne kúpeľňový priestor presvetlí a zväčší. Doplňte si hlavné zrkadlo kozmetickým zrkadlom a vhodným svetlom. Obľúbeným moderným kúskom sú LED zrkadlá s vnútorným osvetlením. Ak zhasnete hlavné svetlo a použijete len toto osvetlenie, užijete si kúpeľ v príjemnom prítmí, ktoré môžete doplniť potrebné kúzlom sviečok. LED zrkadlo spoločne s hlavným svetlom naopak vytvorí dostatok svetla, pri ktorom si zvládnete urobiť dokonalý účes aj makeup.

Zrcadlo ASMARA FSC 864

4 373 Kč 5 685 Kč

 
 
Zrcadlo s LED osvětlením

4 388 Kč 5 705 Kč

 
 
LED Zrcadlo VENUS 80

2 585 Kč 3 599 Kč