Ako zariadiť byt v boho-scandi štýle? Stavte na minimalizmus

27.12.2021

Boho štýl symbolizuje tvorivú slobodu, nespútanosť, voľnosť a nezávislosť. Atribút Scandi vnáša do štýlu boho minimalizmus a vzdušnosť severských krajín. 

Ako vyzerá boho štýl v interiéri 

Názov boho pochádza z francúzskeho slova la bohème. Tento výraz sa do slovenčiny prekladá aj ako bohémsky. Štýl boho vznikol vo Francúzsku a charakterizoval ho životný štýl miestnych umelcov. V 60. rokoch 20. storočia sa vrátil v hipisáckej verzii. V súčasnosti sa boho štýl vyznačuje veselými farbami, nesúrodými materiálmi, etnickými vzormi, kreativitou a množstvom osobných prvkov. Interiéry v štýle boho majú dušu. 

Boho-scandi štýl

Boho štýl je plný farieb, zatiaľ čo škandinávsky boho štýl je jednoduchý a minimalistický. Dokonale sa k sebe hodia! Použite jemné pastelové odtiene, prírodné materiály, ručne vyrobené dekorácie a jednoduché línie. Vzdušnosť a jednoduchosť je kľúčom k úspechu. 

Nábytok Boho-scandi 

Vintage nábytok sa najčastejšie používa v štýle boho. Obľúbené sú aj staré a zrekonštruované kúsky, ktoré ste našli napríklad na pôde po babičke. Svetlý nábytok vyzerá veľmi dobre, ale aj tmavý v koloniálnom štýle. Dôležité je, aby vyzeral ako použitý. Ak chcete navodiť štýl boho-scandi, ozdobte interiér farebnými pohovkami a ozdobnými vankúšmi.

Nábytok Boho-scandi

Farby a vzory v štýle boho 

Boho štýl sa vyznačuje výraznými farbami a vzormi. Najčastejšie sa používajú výrazné orientálne farby, ako je oranžová, červená, fialová alebo tyrkysová. Pekný kontrast dosiahnete zmiešaním výrazných farieb s pastelovými. Štýl boho-scandi sa vyznačuje odvážnymi prvkami doplnenými minimalistickým nábytkom. 

Kuchyňa a jedáleň v boho štýle

Boho kuchyňa by mala byť predovšetkým ekologická. Vyberte si zemité farby, ako je hnedá, béžová, zelená alebo biela. Vyberte si drevený jedálenský stôl. Stoličky by mali byť tiež vyrobené z prírodných materiálov. Vhodné je drevo a prútie. Nebojte sa odvážnych doplnkov, ktoré dodajú priestoru dušu.

Obývacia izba v boho štýle 

Pre obývaciu izbu si vyberte farebnú paletu, ktorá lahodí vášmu oku. Béžová a biela doplnená odvážnejšími dekoráciami vyzerá veľmi dobre. Boho štýl vyzerá útulne a pohodlne. Preto vrstvite vankúše, prikrývky a koberčeky. Nebojte sa kožušín ani závesných hojdačiek. Zakomponujte suveníry z ciest alebo si vytvorte vlastné dekorácie. Kreativite sa medze nekladú. Do obývačky si zaobstarajte nízky konferenčný stolík a výrazný koberec.