5 tipov, ako zariadiť detskú izbu pre chlapca

25.02.2022

Máte doma malého nezbedníka alebo tínedžera na strednej škole? Poradíme vám, ako zariadiť izbu vášho dieťaťa, aby v nej našlo bezpečné útočisko. 

1. Rozdeľte miestnosť na tri zóny

Tak ako v každej detskej izbe, aj chlapcovu izbu rozdeľte na tri zóny. Aké sú? 

  • pracovná zóna
  • spacia zóna 
  • zóna na hranie alebo relaxáciu 

Nastavte zóny podľa veku dieťaťa. Malé dieťa bude mať v hernej zóne k dispozícii koberec, hračky alebo pastelky. Umiestnite sem pohovku, kreslo a Playstation pre tínedžera. 

2. Detská izba pre malé dieťa 

Zariaďujete detskú izbu pre nového člena rodiny a už viete, že to bude chlapček? Pri výbere farieb sa zamerajte na pastelové a neutrálne tóny. Veľmi dobre vyzerá hnedá, béžová, sivá, modrá alebo zelená. Zútulnite priestor obrázkami alebo fototapetami s detskými motívmi. Detská výbava je rovnaká pre chlapcov aj dievčatá. Základom izby je detská postieľka, prebaľovací pult, úložné skrinky a komody na hračky. Neumiestňujte posteľ alebo stoličku blízko okna, aby na ňu dieťa nemohlo vyliezť a vypadnúť. 

3. Detská izba pre predškoláka 

Pri zariaďovaní izby vášho predškoláka buďte kreatívni. Zaobstarajte svojmu potomkovi pohodlnú posteľ, v ktorej sa mu bude sladko spať. Vyberte si posteľnú bielizeň s dekoratívnymi motívmi áut, bagrov, vlakov alebo zvierat. Uistite sa, že všetko zapadá do jednej farebnej palety. Hlavná farba by mala byť len jedna, môžete ju doplniť dvoma ďalšími. Nezabudnite na detský kútik. Umiestnite všetky hračky a krabice na kolieskach, kde budú veci ukryté. 

4. Detská izba pre školáka 

Do detskej izby je potrebné pridať dve základné veci: písací stôl a stoličku. Môžete si vybrať stôl s nastaviteľnou výškou. Vďaka tomu vydrží niekoľko rokov. Pracovná stolička by mala byť ergonomická, aby podporovala zdravé sedenie a sklon chrbtice. Nezabudnite na dostatok úložného priestoru. A ako by ste mali zariadiť detskú izbu? Steny vymaľujte neutrálnou farbou. To vám umožní byť kreatívnejší pri výbere obrázkov alebo tapiet. Vášmu dieťaťu sa budú páčiť obrázky obľúbených detských hrdinov vrátane Spidermana, Avengers alebo Star Wars. 

Detská zostava INTE morská

Detská zostava INTE morská

5. Detská izba pre tínedžera

Teenager je potomok vo veku od 13 do 19 rokov. Tento rozsah je veľmi široký a každý vek potrebuje iný typ miestnosti. Ideálnym riešením je vybrať si modulárny nábytok v neutrálnych farbách. Rastie spolu s dieťaťom. Príslušenstvo tvorí dušu miestnosti. Chlapci oceňujú drevo, kov a jednoduchý dizajn. Izba tínedžera môže mať mnoho podôb. Vždy by však mala odrážať potreby a záujmy vašich potomkov. 

 

Všetok detský nábytok nájdete v našom e-shope. Vyberte si, čo sa vám páči najviac.