Ako zariadiť detskú izbu? Rozdeľte ju na 3 zóny

12.05.2020

Detská izba je veľmi zložitý priestor. Ide prakticky o tri izby v jednom: pracovňa, spálňa a herňa / obývačka. Máte trochu dilemu, ako vyberať detskú izbu a nechcete na nič zabudnúť? Prečítajte si, na čo musíte myslieť, aby izbička vášho dieťaťa obsahovala všetko, čo je potrebné.

Kvalitná detská posteľ je úplný základ

O výbere vhodnej detské postele by sa dali napísať celé hárky rád, ale pokúsime sa všetky zásadné veci zhrnúť do jedného kratšieho celku.

V prvom rade kladieme dôraz na bezpečnosť: zaoblené hrany sú bezpečnejšie a premýšľajte aj nad pripojením zábrany proti pádu. Aj bočnice môžete obložiť čalúnením alebo molitanom, aby sa živé dieťatko v noci neporanilo. Pre menšie deti je pohodlnejšie posteľ menšej výšky, aby nemuselo pred spaním absolvovať náročný vzostup nahoru.

Najdôležitejšou časťou detské postele je však kvalitná matraca. Zdravý spánok zásadne ovplyvňuje vývoj dieťaťa a to, ako sa počas detstva vymodeluje kostra, môže mať vplyv na zdravotný stav v dospievaní a dospelosti. Preto na matrac nešetrite.

 
 
Posteľ INTE 12 púdrová

9.00 € 9.00 €

 
 
 
Postel BAIA 17 - více barev

9.00 € 9.00 €

 
 
 
 

Pokojné miesto na štúdium a tvorenie

Rovnako ako u matrac je pre detský vývoj rozhodujúce, ako sa cíti pohodlne za písacím stolom, zatiaľ čo sedí na stoličke. U písacieho stola si bude zrejme aj kresliť a hrať, čo z veľkej časti môže vyplniť voľný čas dieťaťa na denné maximum. A preto nie je dobré, aby sa na stoličke deti krútili alebo vrteli. Obľúbené sú rastúci stoličky, vďaka ktorým deti niekoľko rokov v rade dosiahnu nohami na podložku a pritom sa môžu pohodlne oprieť.

 
 
Dětská židle VENDY

52.11 € 66.39 €

 
 
 
 

Detský písací stôl by mal mať dostatok priestoru na ploche, pretože v čase, keď je nutné pri práci používať počítač, knihu a papier, je príjemné si rozložiť všetky nástroje okolo. Zároveň je vhodné voliť stôl s mnohými zásuvkami. Deťom ide nielen o úschovu učebníc a zošitov, ale aj papierov, výtvarných potrieb a v dnešnej dobe samozrejme príslušenstvo k elektronike. Ak neplánujete zaobstarať rastúci nábytok, kúpte už v prvých rokoch školskej dochádzky väčšiu písací stôl, pretože sa ani nenazdáte a vaše dieťa bude o niekoľko hláv väčší.

 
 
Písací stôl Arte typ 81

9.00 € 9.00 €

 
 
 
Písací stôl INTE 11 morský

9.00 € 9.00 €

 
 
 
Psací stůl NERO P

152.46 € 163.54 €

 

Pri výbere nábytku do detskej izby myslite aj na zábavu

Nielen k práci a spanie slúži detské izby. Je veľmi ťažké zariadiť miestnosť, kde sa študuje, spí, občas aj jej a tiež pestujú rôzne hobby. Veľké aj malé deti, rovnako ako dospelí, majú svoje dôležité veci a hobby, ktoré vyžadujú priestor. Preto nezabudnite na dostatok úložného priestoru.

 
 
Detská zostava INTE morská

9.00 € 9.00 €

 

Najjednoduchšie je zaobstarať celú zostavu do detskej izby. V nej nájdete väčšinou set postele, stoličky, písacieho stola a hlavne skrine, do ktorej môžete uložiť nielen všetko šatstvo, ale aj veľa hračiek alebo kníh.

Skvelým nápadom je, ak to miesto dovolí, umiestniť do miestnosti pohodlné miesto pre leňošenie, prezeranie kníh alebo bifľovania. Na tento účel môže poslúžiť síce posteľ, ale mnoho ľudí nerado leňoší cez deň tam, kde v noci spí. Odporúčame preto zaobstarať kresielko alebo ešte lepšie sedacie vrece, ktoré sa prispôsobí tvaru tela. Alternatíve môže poslúžiť matrace alebo menšia pohovka.

 
 
Dětská sestava Adel A

579.61 € 753.18 €

 
 
 
Detská zostava INTE púdrová

9.00 € 9.00 €