Biela kúpeľňa: Osvedčená klasika i moderná kráska

20.05.2021

Biela kúpeľňa je nestarnúca klasika. Hodí sa do každého interiéru a vyzerá skvele samostatne aj v kombinácii s výraznými doplnkami. Ako do bielej farby zladíte jednotlivé designy? Poradíme vám.

Biela farba a jej význam

Aj keď biela farba môže na prvý pohľad pôsobiť nudne, nenechajte sa zmiasť. Biela je symbolom čistoty, nevinnosti, jednoduchosti a dokonalosti. Výborne sa hodí k akýmkoľvek iným farbám a vyzerá skvele v každom priestore. V tom je jej najväčší kúzlo.

Biela kúpeľňa sa perfektne hodí do moderného i rustikálneho interiéru.

Kúpeľňová zostava Bamako

Minimalistická kúpeľňa 

Po minimalizmus je biela farba typická. Ako tento štýl spoznáte? Vyžaruje z neho jednoduchosť a harmónie. V interiéri nie je nič navyše. Každá vec má svoje miesto a vhodné použitie. Doplnky sú v jemných odtieňoch a materiály sú recyklovateľné alebo prírodné.

Minimalistická kúpeľňa sa vyznačuje jednoduchými a čistými líniami, dostatkom svetla a minimom doplnkov. Minimalizmus je minimum predmetov a maximum priestoru.

Škandinávsky štýl

Škandinávska kúpeľňa je jednoduchá a krásna. Hlavnú úlohu tu zohráva dostatok svetla a biela farba. Nezostávajte však iba u nej. Doplňte ju harmonickými tónmi. Patrí medzi ne béžová, hnedá, krémová alebo šedá. Ako doplnky zvoľte prútené alebo bambusové koše. Materiál by mal byť vždy prírodné a kvalitné.

Rustikálná kúpeľňa

Rustikálne kúpeľni dominuje drevo, kameň a biela keramika. V takomto interiéri sa budete cítiť veľmi príjemne, uvoľnene a v kontakte s prírodou. Podlahu môžete zvoliť v dekore dreva a ak máte strešné kúpeľňu, užite si pohľad na odhalené stropné trámy. Skvele vyzerajú obklady s kvetinami alebo vzory, ktoré sa hodia aj do interiéru chát a chalúp.

Luxusná kúpeľňa

Prajete si zariadiť bielu kúpeľňu v luxusnom štýle? Skvelý nápad. Synonymom luxusu je mramor a jeho biela varianta je perfektným doplnkom každej impozantný kúpeľne. Priestor doplňte voľne stojace keramickou vaňou a takzvaným walk-in sprchovacím kútom. Ten je v jednej rovine s podlahou a nemá keramickú vaničku. Odtok vody je riešený zošikmeným spádom. Veľkým trendom sú tiež veľkoformátové obklady, ktoré podčiarkujú vznešenosť dekoru.

Netradičné tvary obkladov 

Biela farba sa perfektne hodí aj do futuristické kúpeľne. Veľmi netradične pôsobí šesťuholníkové tvary obkladov alebo mozaiky. Ak zvolíte mozaiku, môžete si s výsledným tvarom pohrať podľa vašej chuti a fantázie. 

Vlastnosti bielej farby

Biela farba vašu kúpeľňu opticky zväčší a presvetlí. Preto ju neváhajte použiť v malom interiéri a tmavých miestnostiach. Biela na stenách pôsobí veľmi čisto, ale radšej voľte veľkoformátové obklady. Prečo? V škárach malých dlaždíc sa zachytáva špina, ktorá je vďaka svetlej farbe viac viditeľná.

Ako vybrať nábytok do kúpeľne

V kúpeľni si doprajeme očistu tela i duše. Interiér miestnosti by preto mal byť príjemný, kvalitné a funkčné. Neopomenuteľnou súčasťou miestnosti je kúpeľňový nábytok.

Dôležitým kúpeľňovým prvkom sú skrinky a skrine. O celkovom štýle kúpeľne častokrát rozhoduje tvar a štýl umývadla. Jeho výber preto nepodceňte. Pozornosť venujte tiež dizajnovému zrkadlu. U kúpeľňového nábytku zachovajte jednotný štýl materiálu a farieb. Dokonalého výsledku dosiahnete, keď si zaobstaráte nábytok v jednej konkrétnej sade.

Prezrite si biele kúpeľňové zostavy z našej ponuky. Aká sa vám páči najviac?

Kúpeľňová zostava Madison II.