Kúpeľne - inšpirácia a galérie

27.01.2021

Neviete ako a podľa čoho vybrať nábytok do kúpeľne? Možno vás ani nenapadlo, že ponuka je tak široká a štýlovo členitá. Inšpirujte sa našimi kúpeľňovými zostavami a vyberte si tú pravú pre vás a vašu rodinu.

Inšpirácie pre vybavenie kúpeľne

Prečo sa potrebujeme cítiť útulne práve v kúpeľni? Znie to možno banálne, ale kúpeľňa je miestom očisty, a to nielen tej vonkajšej, ale aj tej vnútornej. Miesto, kde sa umývame a kde sa často usadzuje vlhkosť a voda, musí byť dobre udržiavateľné, vetrané, vzdušné. Najmä ak si radi dávate relaxačný kúpeľ alebo masážne sprchu, je dôležité, aby pre vás bola kúpeľňa malou svätyňou. Takto sa dá upraviť akákoľvek kúpeľňa. Aj malý priestor v panelovom dome sa dá premeniť v kúpele, a to dokonca za slušnú cenu.

Moderné čisté tvary

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-zostava-boise-grey-s-led-osvetlenim-a-umyvadlom

Ak v kúpeľni prevádzkujete zložitejšie ranné styling, od úpravy vlasov až po make-up, oceníte veľké zrkadlá s dobrým osvetlením. Zrkadlo zodpovedajúcej veľkosti poslúži tiež na posúdenie pre ladiaci a padnúceho outfitu na daný deň. LED podsvietenie zrkadlá i skriniek pripomína prirodzené denné svetlo a tým vás naštartuje na nový deň.

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-zostava-madison-ii

zmesou moderného škandinávskeho štýlu s retro prvkami nemôžete nič pokaziť, pretože beh času ukázal, že nad štýlom nemá žiadnu moc. Ani tu nechýba obrovské zrkadlo zväčšujúce a presvetľujúce priestor, ani LED osvetlenie všade, kde je potreba mať prehľad.

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-zostava-lincoln-s-led-osvetlenim-a-umyvadlom

Úplne najčistejšie a najjednoduchší variantom, ktorá je v posledných rokoch toľko obľúbená a má nakročené k tomu stať sa evergreenom, je jednoduchá kúpeľňová zostava s mierne futuristickým nádychom. Tvarový aj farebný minimalizmus zabezpečuje, že je zostava zladiteľné so všetkým, ale zároveň jej neublíži, ak bude stáť v holé miestnosti s minimom doplnkov.

Jemný provensálsky štýl

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-zostava-madison-ii

Pevný nábytok z bieleho lakovaného borovicového dreva vyvoláva dojem, ako by ste sa ocitli na panstve. Jednoduché hranaté zrkadlo vo vyrezávanom ráme sa zrazu stane dominantou kúpeľne. Samozrejmosťou zostavy je dostatok úložného priestoru.

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-sestava-odeta

Romantickejšie duše ocenia bielou retro zostavu na nôžkach. Práve biela farba vyvoláva pocit čistoty a tiež odráža svetlo, čo môžeme odporučiť do tmavších a stiesnenejších priestor.

Zostavy v bielej farbe majú tú výhodu, že je možné zladiť s prakticky akúkoľvek farbou bytového textilu. Potom je možné pre uteráky i ďalšie vybavenie voliť farbu, aby sa hodila napríklad aj k dlaždičkám. Výhodou bieleho nábytku v kúpeľni je to, že ladí so sanitárnym zariadením a v kúpeľni sa teda farby nemusia prekrikovať. Skvelým doplnkom k bielemu nábytku tohto typu sú zelené rastliny a vonné bylinky. Ak teda máte podmienky na pestovanie kvetín v kúpeľni, smelo do toho.
Privolajte prírodu čistým drevom

Patríte k milovníkom čistých prírodných materiálov? Voľte nábytok z voňavého duba, ktorý sa nikdy nezovšednie a pristanú každému priestoru aj akejkoľvek farbe obloženie stien.

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-zostava-solaro-oak

Veľké rodine s veľkou kúpeľňou neuberajte priestor. K tomu, aby sa mohli každé ráno aj večer umyť všetci členovia, je potreba viac miesta i vybavenie. Stavte aj tu na čisté drevo a veľké zrkadlo, navyše s ukrytým košom na špinavú bielizeň a množstvom skladovacieho priestoru na uteráky alebo kozmetiku.

Najlepšie na kúpeľňové stene je, keď je uchytitelná k stene. Vďaka tomu môžete počítať aj s priestorom pod nábytkom, ktorý je v kúpeľni ľahko využiteľný. Nemusíte nikam zložito schovávať váhu, detský nočník alebo papuče, pritom nikomu neprekáža. V skrinkách s mliečnym sklom všetko rýchlo nájdete a pritom neodhaľujete návštevám svoje najväčšie tajomstvo.

Elegance nadovšetko

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-zostava-asmara-s-umyvadlom

Najelegantnejší kúsky si nechávame na záver, najmä pre tých, ktorí milujú tradičný štýl, alebo naopak majú dosť Seversky čistého dizajnu. Dekor tmavého dreva sa hodí k veľkej vani alebo masívnemu umývadlu. Tmavo hnedá farba je ideálna k bielej farbe, a to nemusíme zostávať pri sanitárneho zariadenia, ale môžeme kúpeľňu vybaviť bielymi uteráky, predložkami alebo závesy.

Box s produktom: https://www.nabytok-interior.sk/produkt/kupelnova-zostava-tripolis-s-umyvadlom

Aj v bielych farbách možno pestovať klasický štýl, pritom môžete zostať stále pri bielych farebných kombinácií, alebo je nakombinovať s inými prvkami v interiéri. Biela borovica svojou štruktúrou pôsobí dedinský rustikálne a dobre ladí s farebným károm na záclonkách alebo flanelových uterákoch.