Moderná kúpeľňa: Inšpirácia a zaujímavé tipy

19.05.2022

Zariaďujete kúpeľňu a chcete, aby bola podľa posledných trendov? Poradíme, čo je pre rok 2022 v móde a ako túto miestnosť zariadiť, tak aby ste v nej boli spokojní aj počas nadchádzajúcich rokov.

Posledné dva roky sme trávili veľa času zatvorenia doma, a to sa premietlo do bytového designu. Trend zveľaďovania sa týka aj kúpeľní. Predsa len je to miesto, kam si chodíme oddýchnuť a relaxovať. A kde máme istotu, že nás nebude nikto rušiť. Ako si našu oázu pokoja zariadiť, tak aby vyzerala moderne a ako vybrať nábytok do kúpeľne? So všetkým poradíme v nasledujúcom texte.

Najväčšie trendy v kúpeľniach na rok 2022

  • Biela a čierna – neutrálny základ
  • Kovové prvky
  • Prírodné materiály

Začnite pri základoch

Neviete, kde začať? Predsa u základných vecí. Umývadlá a toalety kúpte v bielej, alebo naopak čiernej farbe. Neutrálne farbičky sú momentálne v móde. Navyše sú nadčasové, a tak sa nemusíte obávať toho, že o pár rokov sa ich budete chcieť zbaviť.

Rozumie si takmer s akýmkoľvek dekorom, a tak skvele zapadnú ako do minimalistickej, tak opulentnej kúpeľne. Obzvlášť čisto bielej kúpeľne sú teraz v kurze. A aj tie mramorové, ktoré už sú ale pomerne nákladné.

Čím ďalej tým častejšie sa stretnete so závesnou sanitou. Miestnosť vďaka tomuto riešeniu hneď pôsobí vzdušnejšie. Navyše si tak uľahčíte upratovanie podlahy. Umývadlá sa v roku 2022 kupujú rovno v páre. Ideálne riešenie do väčších rodín.

Maximálne využite daný priestor pomocou kúpeľňového nábytku

Vďaka kúpeľnovému nábytku získate množstvo úložného priestoru, bez ktorého sa nezaobídete. Nemusíte tu ukladať len čistiace prostriedky, ale napríklad aj kozmetiku, uteráky a ďalšie.

Stávkou na istotu sú čisto biele skrine a skrinky. Sú ľahko prístupné a miestnosť sa vďaka nim pekne zaplní. Avšak aj nábytok z dreva je v kurze. Pokiaľ sa chcete vydať cestou prírodných materiálov, neváhajte. Vďaka nim bude miestnosť pôsobiť hrejivo a útulne.

Najmúdrejším riešením sú kúpeľňové zostavy. Obsahujú napríklad zrkadlá, závesné skrinky, skrinky pod umývadlo a ďalšie. Opäť sa držte vo farebnej schéme biela a čierna s kovovými prvkami, prípadne s drevom.

Zrkadlo, zrkadlo

Zrkadlo nie je len potrebný doplnok. V modernej kúpeľni je to aj výrazný trendy prvok. V móde sú najmä LED podsvietené zrkadlá všetkých možných tvarov. Robustné rámy sme tento rok opustili v prospech jednoduchších línií. Nezabudnite na to, že zrkadlo dokáže opticky zväčšiť priestor. Pokiaľ s ním naložíte vo svoj prospech, budete prekvapení.

Vane? Zabudované aj voľne stojace

Voľne stojace vane sú puncom luxusu. Ide o dominantu, ktorá kúpeľňu pozdvihne na úplne inú úroveň. Pokiaľ však nemáte na voľne stojacu vaňu dostatok priestoru, rozhodnite sa pre zabudovaný variant. Trendom na rok 2022 sú vane zabudované v drevenom ráme, ktorý sa obloží dlaždičkami alebo väčšími vodeodolnými panelmi. Obloženie vane krásne zladíte so zvyškom stien a interiéru a docielite tak plynulých prechodov.

Sprchové kúty - priestranné a úsporné

Sprchové kúty sú obľúbeným riešením vo väčšine domácností. Šetrí sa s nimi čas aj peniaze. A navyše sú ľahšie prístupné, čo ocenia najmä seniori a osoby so zníženou hybnosťou. Tiež sprchové kúty sa umiestňujú viac do priestoru, preferujú sa priestrannejšie, úplne presklené typy. Pokiaľ si chcete užiť sprchovanie na maximum, kúpte si hlavovú sprchu. Počítajte však s väčším množstvom vody, preto je dobré na to pripraviť dostatočný odtok.

Kovové prvky nie sú len nevyhnutnosťou

Bez kovových prvkov to v kúpeľni nejde. Bola by však škoda vnímať ich len ako akúsi nevyhnutnosť. Na rok 2022 je v móde meď. A to ako tá pravá, tak jej imitácia. V tejto farbe môžete zaobstarať ako batérie, doplnky a dekorácie, tak pokojne celú vaňu.

Doplnky a dekorácie ako čerešnička na torte

Doplnky a dekorácie kupujte napríklad z prírodných materiálov. Drevo, ratan, prútie - to všetko pôsobí útulne. Ďalším variantom je už spomínaný kov. Skvele vyzerajú aj rôzne dózičky. A samozrejme kvety. Pokiaľ máte v kúpeľni prirodzené svetlo, zvážte nákup nejakých nenáročných, ktoré vám budú robiť radosť.