Dnes sa zameriame na šatníkovej skrine. Toľko druhov, rozmerov a farieb? ÁNO!

19.04.2019

V dnešnej dobe, keď sú kladené maximálne nároky na využitie priestoru, nábytkový dizajn a na použitý, dobre udržiavateľný materiál, z ktorého sú šatníkové skrine vyrábané, je ponuka šatníkových skríň veľmi rôznorodá. Zákazník si môže vybrať, či chce šatníková skriňa s klasickými alebo posuvnými dverami, či zvolí tieto dvere v zrkadlovom prevedení, či uprednostní tradičné bielu šatníková skriňa alebo dá prednosť dizajnové šatníkovej skrini v dekore dreva, ktorý sa ponúka v mnohých odtieňoch. Skrine v odtieni dub sonoma patrí v súčasnosti k tým najvyhľadávanejším. Samozrejmosťou je aj možné kombinovanie použitých materiálov. Štýlovosť interiéru potom dodávajú skrine v teplých drevených odtieňoch, ktoré je možno kombinovať s bielou farbou či inými farebnými dezény.

Moderné materiály, ktoré sa dnes používajú na výrobu šatníkových skríň, sú opatrené povrchovou ochrannou vrstvou, ktorá zabraňuje poškodzovaniu nábytku pri manipulácii. Tento materiál je ponúkaný v lesku, matu či s už spomínaným dekorom dreva.

Šatňové skrine už nie sú "popoluškou", ale sa stávajú dominantným prvkom moderného bývania.

Najobľúbenejšie sú v súčasnej dobe šatníkovej skrine s posuvnými dverami, ktoré sa dobre hodí aj do menších priestorov. Moderné, dizajnové skrine s posuvnými dverami, na ktorých je umiestnené zrkadlo, potom celý interiér ešte opticky zväčšia a dodajú mu ľahkosť.

Svoje miesto v súčasnom interiéri však stále majú aj šatníkovej skrine s klasickými dverami. Tieto skrine môžu jedno alebo vícedveřové. Populárna variantom týchto skríň je tá, kedy klasické dvere sú kombinované s praktickými zásuvkami. Aj tieto skrine môžu byť v zrkadlovom prevedení, ktoré je tak obľúbené, pretože dokáže celý priestor presvetliť a odľahčiť.
Veľkému záujmu sa tiež tešia šatníkovej skrine v rohovom prevedení. Tieto skrine sú ideálnym riešením všade tam, kde je potrebné, čo najlepšie využiť priestor. Rohové skrine sú kombináciou vynikajúceho využitia miesta vo Vašom interiéri a zároveň Vám poskytnú maximálne úložné priestory.

Samostatnou kapitolou sú potom detské šatníkovej skrine. Tieto skrine s rôznymi farebnými prvkami sú vhodné do pestrých detských izieb, kde poskytnú toľko dôležitý úložný priestor pre veľa hračiek, oblečenia a iných detských nevyhnutnosťou.

U väčšiny šatníkových skríň môžete vyberať aj podľa rôznych druhov úchytov, hodiacich sa k Vášmu existujúcemu zariadení, podľa nápaditého dizajnového riešenia dverí alebo podľa farebného ladenia, ktoré vhodne doplnia Váš interiér.

Samozrejmosťou je, že vyberáte i podľa vnútorného usporiadania skríň, ktoré riešia úložné priestory pre rôzne druhy oblečenia, vrátane obuvi a bielizne.