Šatníková skriňa - ako vybrať a aké sú druhy

18.10.2019

Aj keď na prvý pohľad nie je na výbere šatníkovej skrine nič ťažké a pripadá nám, že je najdôležitejšie, aby sa nám vzhľadovo hodila do danej miestnosti, nejde len o dizajn a kvalitu materiálu. Dôležité je aj jej usporiadanie, typ dverí alebo tvar.

Možno patríte medzi tie šťastnejšie a vďaka priestrannému bývanie si môžete dovoliť mať vlastnú miestnosť pre šatňu a veľmi to neriešite. Mnoho z nás ale potrebuje umiestniť šatníková skriňa do niektorého z izieb v miniatúrnom byte. Čo je teda dôležité pri výbere skrine?

Šatníkovej skrine s posuvnými dverami

Pokiaľ bude šatníková skriňa umiestnená v malej spálni alebo napríklad v úzkom priestore chodby, budeme musieť riešiť priestor, ktorý nám skriňu zaberie. Medzi súčasné trendy bezpochyby patrí šatníkovej skrine s posuvnými dverami alebo so skladacími dvierkami. Nemusíme totiž riešiť priestor na otvorenie dvierok. Tieto skrine sú úplne ideálnym riešením do miest, kde pri zariaďovaní miestnosti hľadáme doslova každý voľný centimeter, no súčasne ju potrebujeme mať prakticky a funkčne vybavenú. Skrine môžu byť umiestnené v tesnej blízkosti inej skrine alebo aj postele. Vďaka posuvnými dverám je zaistený pohodlný prístup k šatám a ďalším veciam umiestneným v skrini.

 
 
 
 
Šatní skříň Giza 2 250 - grafit

11 850 Kč 13 250 Kč

 
 
Šatní skříň Giza 203

9 350 Kč 10 850 Kč

 
 
Šatní skříň Detroit černá

11 850 Kč 13 250 Kč

 
 
Šatní skříň Paradise 200 grafit

8 950 Kč 10 250 Kč

 

Šatňové skrine s klasickými dverami

Ak si môžete dovoliť šatníkovej skrine s klasickými dverami, zamerajte sa okrem kvalitného materiálu aj na jej vnútorné usporiadanie. Základným parametrom skrine je maximálne využiteľný priestor na uloženie vecí. Pre správne usporiadanie šatníkovej skrine je účelné, aby obsahovala niekoľko zásuviek na drobné kusy oblečenia, ako je spodná bielizeň alebo napríklad ponožky. Najdôležitejšie je mať svoju šatníková skriňa usporiadanú tak, aby boli najčastejšie používané veci ľahko dostupné. Zásuvky v skrini by nemali byť vyššie ako je 120 cm nad zemou a hĺbka skrine by sa mala pohybovať od 50 do 70 cm. Malo by sa vám do nej vojsť ramienko na šaty. Pokiaľ ide o ich prednosti, určite je vždy zatvorte a nebude sa do nich škár prášiť ako do skríň s posuvnými dverami.

Šatní skříň Lyon D3 bílá

6 920 Kč 8 190 Kč

 
 
Šatní skříň Lyon D4 bílá

7 550 Kč 8 950 Kč

 
 
Skříň ADEL 01

5 640 Kč 6 990 Kč

Moderné a dizajnové šatňové skrine

Šatníková skriňa môže získať na svojom neodolateľnom dizajnu a kráse aj mnohými ďalšími doplnkami. Často ide o šatníkové skrine so zrkadlom. Moderné šatníkové skrine majú už vo svojej výbave rôzne organizátormi oblečenie, alebo ich ponúkajú v príslušenstvo, ktoré je možné dokúpiť a dovnútra skrine padnú ako uliate. Organizátormi môžu byť klasické, závesné, rozkladacie alebo určené do zásuviek. Pomôžu vám ľahko dlhodobo udržať v skrini poriadok a umožní vám v nej vždy všetko pohodlne nájsť. Výborné sú pojazdové moderné mechanizmy a uchytenie dverí, s ktorými je nové skrine radosť používať. Tieto moderné a dizajnové šatníkovej skrine oživí každý interiér.

 
 
 
 
 
Šatní skříň Giza 2 250 - grafit

11 850 Kč 13 250 Kč

Šatní skříně se zrcadlem

Vhodným doplňkem šatní skříně je umístění zrcadla, které může být ve dveřích nebo může rovnou nahrazovat posuvné dveře. Zrcadlo, ve kterém se vždy ujistíte, že vašemu vzhledu nic nechybí, je úžasným doplňkem do každé místnosti. Ideální je v ložnici i v šatně. Navíc zrcadla prosvětlí každou místnost a opticky ji zvětší. Zrcadla mívají zejména šatní skříně do ložnice s posuvnými dveřmi, které se mohou pochlubit i vysoce luxusním a elegantním designem, stejně jako vnitřním vybavením

 
 
 
Šatní skříň Paradise 250 grafit

11 200 Kč 13 550 Kč

 
 
Šatní skříň Woja 203 bílá

9 350 Kč 10 790 Kč

Rohové skrine

Ak potrebujete skriňu umiestniť do rohu, už dávno nemusí ísť o vstavané skrine vyrobené na mieru. Dnes už pokojne zakúpite rohové skrine vhodné do rohu miestností v rôznej veľkosti, výške, šírke i hĺbke. Môžu byť malé, alebo umiestnené po celej dĺžke steny vrátane rohov, aby došlo k maximálnemu využitiu priestoru. Pokiaľ ide o ich výšku, tak čím vyššia skriňu si zaobstaráte, tým viac úložného priestoru si doprajete. Do hornej časti obvykle dávame sezónne oblečenie. Uistite sa však, že hore bezpečne a komfortne dosiahnete a výška vám nebude na obtiaž, ale na úžitok.

Rohová šatní skříň ADEL 04

4 820 Kč 5 940 Kč