Trápi vás nedostatok úložného priestoru? Máme pre vás riešenie

27.04.2021

Máte v byte málo úložného priestoru a veci sa vám povaľujú všade možne? Možno vám len chýba šikovné riešenie. Poradíme vám, ako si doma ľahko urobíte poriadok.

Úložný priestor pod posteľou

Ak máte posteľ s úložným priestorom na kolieskach, využite ho. Alebo si kúpte úložné boxy. Hravo do nich schováte napríklad sezónne oblečenie, obliečky alebo hračky. Uložíte do nich tiež športové náčinie alebo žehličku. Proste čokoľvek, čo vás napadne.

Veci v úložných boxoch trieďte podľa frekvencie používania. Do zadnej časti alebo do samostatných boxov uložte sezónne oblečenie. Naopak po ruke majte veci dennej potreby.


Čalúnená posteľ OGGA

Regály a knižnice

Otvorené police bývajú predovšetkým v obývacej izbe a zdobia ich knihy alebo kvety. Uložíte do nich ale čokoľvek iného. Napríklad šanóny, kancelárske potreby alebo fotografie. Na drobnosti si kúpte štýlové koše a krabice. Môžu byť papierové, drevené alebo z prútia. Schováte do nich všetko, čo nechcete mať na očiach a navyše interiér krásne zvláštnu.

Záves alebo paraván

Bývate v byte, kde je v stene nevyužitý výklenok? Vsaďte do neho police a schovajte ich za záves. Do takého priestoru schováte treba prací prášok, žehličku, žehliacu dosku alebo korčule. Veci sa Vám už nebudú váľať po byte, ale budú mať svoje pevné miesto.

Tiež paraván schová všetko, čo nemusí byť na očiach. Postavte ho napríklad pred vešiaky s oblečením alebo zaň schovajte sušiak na bielizeň.

Úložné riešenie v skrini

V skriniach býva veľa voľného priestoru, ktorý prichádza nazmar. Zmestia sa sem úložné závesné systémy, boxy, police alebo krabice. Ak je skriňa vysoká, rozdeľte ju v polovici tyčí a vytvoriť tak ďalší priestor na ramienka. Po strane môže stať napríklad žehliaca doska alebo skladacie schodíky.

Šatňová skřiňa Palmira