Výška zrkadla v kúpeľni - Myslite aj na deti

12.02.2021

V úvahách ako vybrať nábytok do kúpeľne uvažujete nad jeho polohou a rozmiestnením v priestore. Zásadným prvkom je správna veľkosť, výška a umiestnenie zrkadla. Tieto parametre ovplyvňujú nielen to, ako sa vám bude v priestore fungovať, ale tiež to, ako sa v ňom budete cítiť.

Umiestnenie zrkadla v priestore

Možno to pôsobí ako klišé, ale zrkadlom sa dá do kúpeľne dostať veľa svetla. Ak je vaša kúpeľňa tmavá, bola by škoda to nevyužiť. Prvý variantom je zavesenie zrkadla proti oknu. Najmä ak scenérie za oknom majú svoj špecifický pôvab a poteší vás pozorovať je počas rannej hygieny, choďte do toho. Ďalšou možnosťou je zavesiť zrkadlo proti inému zdroju svetla. Môžu to byť dvere do inej miestnosti. Trebárs do spálne, pokiaľ ide o vašu súkromnú kúpeľňu. Na druhú stranu skúsenosť hovorí, že zrkadlo proti vchodu môže prichádzajúceho desiť. Náhodné pohyby alebo odrazy môžu najmä pri nočnej návšteve toalety spôsobiť nočné mory.

Niektoré druhy kúpeľňového nábytku sú navrhnuté v kúpeľňových zostavách tak, že zrkadla visí priamo nad umývadlami.

Box s produkty: https://www.nabytok-interior.sk/kupelnove-zostavy

Kúpeľňová zostava ASMARA

Detskú hygienu riešte stoličkou

Takže či ste si chceli zrkadlo umiestniť do ideálnej výšky v úrovni tváre a ramien, ale vaša ratolesť je sklamaná, že sa v zrkadle nevidí. Nemusíte zrkadlo hneď znižovať, aby malo priestor. Variant existuje niekoľko.

Deti môžu mať svoj hygienický kútik, ak to možnosti dovoľujú. V kúpeľni môžu nielen malé slečny mať svoju toaletkou so zrkadielkom úmerným ich výške a potrebám. Umiestnite sem hrebeň, kefka na zuby, gumičky a sponky do vlasov, obľúbenú zubnú pastu, presýpacie hodiny na čistenie zubov alebo sprchové rádio. To ale platí len v prípade, že máte väčšiu kúpeľňu, kam sa bez problémov zmestili dôležité skrine a skrinky do kúpeľne. Ďalšou možnosťou je prosté obstaranie stoličky, ktorú malé deti pravdepodobne budú mať už pre vybavenie ďalších kúpeľňových záležitosťou.

Najlepším variantom sú rôzne posuvné a vyklápacie zrkadlá, najmä tá na ramene. Môžu vám poslúžiť na holenie, líčenie, ošetrenie pokožky. Malá zrkadlá na pohyblivých ramenách mávajú z druhej strany otočnej zväčšovacie zrkadielko. Pokiaľ ide zrkadielkom hýbať do všetkých uhlov, môžu ho teda využiť i deti; nemusia potom nikam šplhať, ani liezť a vy môžete hygienu vykonávať u veľkého zrkadla nad umývadlom. Alternatívne je možné zaobstarať malá stojací zrkadlá, ktoré si deti po použití odloží na komodu do kúpeľne.

Kúpeľňová zostava SOLARO WHITE